top of page

Relacja z Warsaw Home 2019

Zaktualizowano: 30 wrz 2021

Cieszę się, że w tym roku udało mi się dotrzeć na targi WARSAW HOME. To bez wątpienia jeden z najważniejszych eventów dla projektantów wnętrz jaki jest organizowany w Polsce- więc nie mogło nas tam nie być :) Byłam pod wrażeniem ilości zagranicznych producentów, którzy wystawiali się na targach. Można było przyjrzeć się z bliska takim firmą jak: ARTISAN, Bo Concept, Magis, Queeboo, Rolf Benz, Pedrali –a to tylko kilka „klasyków”.


Nadchodzące trendy w projektowaniu wnętrz.


Wśród wnętrzarskich trendów najbardziej dominowały ciemne, męskie wnętrza. Dużo betonu, czarnej stali i ciemnego drewna, meble o stalowej, lekkiej i ażurowej konstrukcji. Dodatki w odcieniach butelkowej zieleni, bordo i odcieni niebieskiego podkreślały aranżacje. Bardzo lubię takie klimaty i cieszy mnie, że coraz mniej jest jasnych, typowo skandynawskich wnętrz.


(fot. Kavalerka Studio/ mat. prasowe noo.ma)


Z drugiej strony widać bardzo dużo inspiracji designem i wzornictwem lat 70'. Na stoiskach w dużych ilościach pojawiały się pastele ( lawenda, coral, marigold, millenial pink), oble zakończone meble, lampy, oraz motywy florystyczne na tapetach i obiciach.


(fot. Warsaw Home stoisko meble TON)


(fot. mat. prasowe firma TON)


Kolejny bardzo widoczny na targach trend w aranżacji i projektowaniu wnętrz to włoski design w kobiecym wydaniu:) Czyli eleganckie, stonowane wnętrza w ciemnych kolorach (brązy, beże) ale przełamane złotymi dodatkami, jasnym kamieniem i pastelami.


(fot. mat. prasowe kolekcja Almi Dceor)


bardzo mocno odczuwalne są także wpływy ARTDECO, które uwielbiam- czyli diabeł tkwi w szczegółach:) Misternie wykonane detale w kolorach złota i miedzi. Poniżej uchwyty i ozdoby ścienne od PAPDECO lub w nieco nowocześniejszym wydaniu od PLANKTONU.


(fot. mat. prasowe Papdeco/ Plankton)

Odkrycia targów

Do ekspozycji, które mnie zaskoczyły mogę zaliczyć stoisko firmy Komandor, która pokazała propozycję garderoby w wersji Premium. Do tej pory kojarzyłam tą firmę raczej z typową zabudową wnękową szaf obecną w większości domów. Propozycje wyposażenia garderoby i możliwości projektowe jakie dają nowe kolekcje są bardzo ciekawe i eleganckie. Wpisują się w nowe trendy.


(fot. mat. prasowe Komandor)


Produktem w którym się zakochałam są lampy włoskiej firmy ATMOSPHERE. Już mam w głowie kilka projektów aranżacji wnętrz w których mogłabym je zastosować.


(fot. Kavalerka Studio)


Moim faworytem wśród producentów zagranicznych na targach zdecydowanie został ARTISAN. Oferta tego producenta była mi wcześniej bardzo dobrze znana, ale strony internetowe nie oddają pieczołowitości z jaką wykonane są ich meble drewniane. Będą pasować do nowoczesnych i bardzo eleganckich wnętrz, a także do tych loftowych)


(fot. mat. promocyjne Artisan)


Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam odrobinę nadchodzące trendy w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Za rok na pewno także pojawimy się na targach. Ogromna ilość inspiracji -ten wpis mógłby nie mieć końca ;)


Oprócz samych wystawców na targach były także organizowane wykłady skierowane do projektantów wnętrz. Były poruszane aspekty prawne związane z prowadzeniem tego typu biznesu. Mieliśmy okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami zdobytymi w pracy z klientem indywidualnym. Wróciłam naładowana pozytywną energią i chęcią do działania!


Opmerkingen


bottom of page