Relacja z Warsaw Home 2019

Zaktualizowano: wrz 30

Cieszę się, że w tym roku udało mi się dotrzeć na targi WARSAW HOME. To bez wątpienia jeden z najważniejszych eventów dla projektantów wnętrz jaki jest organizowany w Polsce- więc nie mogło nas tam nie być :) Byłam pod wrażeniem ilości zagranicznych producentów, którzy wystawiali się na targach. Można było przyjrzeć się z bliska takim firmą jak: ARTISAN, Bo Concept, Magis, Queeboo, Rolf Benz, Pedrali –a to tylko kilka „klasyków”.


Nadchodzące trendy w projektowaniu wnętrz.


Wśród wnętrzarskich trendów najbardziej dominowały ciemne, męskie wnętrza. Dużo betonu, czarnej stali i ciemnego drewna, meble o stalowej, lekkiej i ażurowej konstrukcji. Dodatki w odcieniach butelkowej zieleni, bordo i odcieni niebieskiego podkreślały aranżacje. Bardzo lubię takie klimaty i cieszy mnie, że coraz mniej jest jasnych, typowo skandynawskich wnętrz.


(fot. Kavalerka Studio/ mat. prasowe noo.ma)


Z drugiej strony widać bardzo dużo inspiracji designem i wzornictwem lat 70'. Na stoiskach w dużych ilościach pojawiały się pastele ( lawenda, coral, marigold, millenial pink), oble zakończone meble, lampy, oraz motywy florystyczne na tapetach i obiciach.


(fot. Warsaw Home stoisko meble TON)


(fot. mat. prasowe firma TON)


Kolejny bardzo widoczny na targach trend w aranżacji i projektowaniu wnętrz to włoski design w kobiecym wydaniu:) Czyli eleganckie, stonowane wnętrza w ciemnych kolorach (brązy, beże) ale przełamane złotymi dodatkami, jasnym kamieniem i pastelami.


(fot. mat. prasowe kolekcja Almi Dceor)


bardzo mocno odczuwalne są także wpływy ARTDECO, które uwielbiam- czyli diabeł tkwi w szczegółach:) Misternie wykonane detale w kolorach złota i miedzi. Poniżej uchwyty i ozdoby ścienne od PAPDECO lub w nieco nowocześniejszym wydaniu od PLANKTONU.


(fot. mat. prasowe Papdeco/ Plankton)

Odkrycia targów

Do ekspozycji, które mnie zaskoczyły mogę zaliczyć stoisko firmy Komandor, która pokazała propozycję garderoby w wersji Premium. Do tej pory kojarzyłam tą firmę raczej z typową zabudową wnękową szaf obecną w większości domów. Propozycje wyposażenia garderoby i możliwości projektowe jakie dają nowe kolekcje są bardzo ciekawe i eleganckie. Wpi